Actis

Україна м. Дніпро
вул. Ливарна, 4, оф. 502

Україна, м Київ
вул. Ломоносова, 73-з, оф. 403

Сито грохота, або на шляху до успіху дрібниць не буває!

Проводячи аналогію з автовиробниками, саме чотири тонкі плями контакту гуми тримають ваш автомобіль на дорозі у будь-яку погоду та на різних типах покриттів. Вартість покришки у порівняні з загальною вартість автомобіля досить невелика, проте саме правильний її вибір забезпечує вам безпеку та керованість. Десь таку ж аналогію ми можемо з вами провести і у питані вибору витратних матеріалів на гірничо-переробних підприємствах. Інвестиції в багатомільйонні заводи, техніку, обладнання можуть піти нанівець, якщо не приділити достатньої уваги витратним матеріалам, а саме правильно підібраним, надійно встановленим та своєчасно обслугованим ситам.
Вибір сит для покращення виробництва та вирішення проблем грохочення
Оскільки наразі обговорюються значні інфраструктурні програми для компенсації економічних наслідків війни, попит на заповнювачі може різко зрости. Однак для досягнення максимальної ефективності та використання цієї можливості потрібне відповідне обладнання. Дуже важливо, щоб компанії регулярно оцінювали свій процес і вибір обладнання, щоб переконатися, що вони використовують найкращі засоби виробництва.
Вибираючи сита на грохоти, наприклад, часто забувають про фактори, які можуть мати значний вплив на загальну ефективність.
Незважаючи на те, що сита є відносно дешевими порівняно з рештою обладнання в кар’єрі чи щебеневому заводі, можна стверджувати, що якість сит так само сильно впливає на продуктивність і якість матеріалу. Важливо, щоб оператори свідомо приділяли увагу закупівлі сит так само, як і при купівлі самого грохоту.
Нет описания фото.
На вибір сит впливають ряд чинників. Безумовно, вартість є важливим фактором, але її не слід зводити лише до ціни придбання та терміну служби. Повний аналіз витрат повинен включати витрати на оплату праці для заміни та прибирання, економічні втрати виробництва під час простою, продуктивність сита (наприклад, просіяні тони) та непрямі фактори, такі як зупинка обладнання, випуск неліквідної продукції, просипи. Розмірковувати лише про нижчу вартість може бути недалекоглядним і зрештою коштувати виробництву значно дорожче в довгостроковій перспективі. Слід також враховувати робоче середовище, включно з характеристиками матеріалу. Після цього треба переглянути різні типи сит, щоб дізнатися, які з них підходить найкраще, і відпрацювати правильне встановлення та їх обслуговування, щоб забезпечити довготривалий успіх.
Сфера застосування
Вибір належного сита для виробництва спочатку передбачає перевірку вузла сортування та будь-яких проблем, пов’язаних із ним. Почніть із вивчення матеріалу, який обробляється, щоб отримати уявлення про те, який матеріал буде обробляти конкретний тип сита. Враховуйте висоту падіння, розмір матеріалу, абразивність, вагу та об’єм. Природно, чим сильніший вплив матиме матеріал на сито, тим більшу міцність воно має мати, принаймні в точці удару (завантаження). Крім того, абразивний матеріал, такий як граніт, потребує стійких ситових матеріалів, таких як поліуретан, гума або дротяні сита з пружинної сталі. Подібним чином для фракцій 250 мм або більше потрібен більш міцний грохот, імовірно включаючи такі варіанти, як перфоровані пластини, поліуретан або гумові сита.
Вивчіть потік матеріалу. Візуальна перевірка або проби, взяті з живильної стрічки дробарки є ефективним способом побачити, чи є якісним камінь, що спрямовується до дробарки. Це може бути результатом перевантаження або перевищення ємності деки. Рішення може полягати в регулюванні розрізу, покращенні пропускної здатності або вирішенні таких проблем грохочення, як забивання чи залипання за допомогою альтернативних засобів грохочення.
Нет описания фото.
Тепер перевірте довговічність існуючих сит. Чи зношуються вони набагато швидше, ніж очікувалося? Зверніть увагу на область деки з найбільшим зносом, оскільки це може свідчити про потребу в більш міцному ситі. Визначте знос, дивлячись на діаметр дроту та на те, чи дроти утворюють пласку вершину, особливо в зонах із високим зносом, як-от кінець подачі та центральна зона деки. Шукайте закруглені отвори, якщо використовуєте синтетичні матеріали, такі як гума або поліуретан.
Нет описания фото.
Окрім самої деки, утилізовані раніше сита та їх ретельний огляд зможуть дати відповіді для розуміння проблем грохочення. Зверніть увагу на такі речі, як зламані дроти, ділянки зносу, забивання або залипання, щоб точно визначити проблеми на деках. Будь-яка із них може призвести до забруднення матеріалу та простою, що робить їх серйозною причиною для занепокоєння. Крім того, чорні плями на нижній стороні поліуретану або блискучі нижні сторони дроту можуть свідчити про погане прилягання сита до деки грохоту та можуть вказувати на необхідність додаткового навчання персоналу з питань встановлення та догляду за ситами.
Возможно, это крупный план
Пошук кращих сит
Залежно від технології, година простою може коштувати десятки та сотні тисяч у вигляді втрати продуктивності. Це робить вибір сита для грохоту, який максимізує час безвідмовної роботи та ефективність, ще важливішим.
Перфорована сталева пластина та важкі гумові панелі є, майже за визначенням, найбільш довговічними варіантами. Гума може бути ефективною для просіювання матеріалу з верхнім розміром більше 300 мм або для отворів розміром більше 100 мм, але, як правило, більш сприйнятлива до закріплення. Перфорована пластина є прийнятним варіантом для матеріалів, які вимагають грохочення з великою кількістю відкритої площі, але часто вона більш шумна та важча, що може спричинити проблеми. Обидва варіанти також зазвичай мають менш відкриту площу, ніж дротяні альтернативи.
Нет описания фото.
Довгий час плетене дротяне сито було традиційним варіантом. Віно відносно недороге і ефективне. Але є ряд розширених доступних опцій, які пропонують більшу довговічність, пропускну здатність і універсальність. І придбання традиційного плетеного сита, заснованого виключно на ціні, може в кінцевому підсумку коштувати більше з точки зору терміну служби та більш частої заміни.
Синтетичні модульні сита, такі як поліуретан або гума, як правило, відомі своїм довгим терміном служби та здатністю знижувати рівень шуму, але не без власних проблем. Цей тип сита зазвичай має меншу відкриту площу, ніж дротяні сита, що призводить до зниження пропускної здатності. Це, у свою чергу, також зменшує пропускну здатність нижніх дек, оскільки матеріалу потрібно більше часу, щоб пройти вниз. Крім того, під час грохочення з використанням синтетики необхідно уважно стежити за отворами панелей. Отвори, як правило, зношуються, заокруглюючись, тому необхідно регулярно перевіряти, чи панелі все ще мають правильний розмір і не пропускають назовні потрібний матеріал.
Як синтетичні модульні сита, так і традиційне плетене дротяне сито є дуже жорсткими та встановлюються на вібраційний грохот, щоб виконувати більшість важких робіт. Частота коливання грохотів обмежує вібрацію до 800 – 900 об/хв. У більшості випадків це не заважає ситам досягти належної ефективності та пропускної здатності, але також не повністю використовує потужність обладнання для сортування. І часто це призводить до типових проблем, таких як забивання чи залипання.
Возможно, это изображение в помещении
Комбіновані сита з високим рівнем вібрації забезпечують компроміс між синтетичним і тканим дротом і найбільшу продуктивність. Сито містить високоміцний дріт, скріплений поліуретановими або гумовими смужками для утримання окремих проводів. Дроти вібрують незалежно один від одного – у межах специфікацій розміру отвору – для посилення процесу сортування та збільшення пропускної здатності до 40 відсотків. Крім того, вібрації запобігають або значно зменшують проблеми з забиванням, засліпленням і залипанням, покращуючи якість продукції та скорочуючи можливі простої.
Нет описания фото.
Однак не всі сита з високою вібрацією однакові. Більшість виробників не налаштовують їх спеціально для кожного матеріалу, щоб забезпечити оптимальну продуктивність і стійкість до зношування. У разі правильного встановлення сита він може посилити роботу вібраційного грохота з частотою вібрацій від 6000 до 10 000 циклів на хвилину – у 13 разів більше, ніж традиційні жорсткі сита. Часто сито можна модифікувати за допомогою товстіших або подвійних дротів і додаткового поліуретану для подальшого підвищення довговічності.
Існують недорогі варіанти для кожного типу сит, але операторам слід уважно підходити до їх вибору. Нижча ціна часто супроводжується зниженням продуктивності та терміном служби внаслідок низької якості матеріалу, процесу плетіння, обрізання та закріплення дротяних сит або, подібним чином, поганого виробництва та матеріалу з іншими типами сит. Початкова вартість буде нижчою, але втрати виробництва через простої та часті заміни сит неминучі.
Одних правильних сит недостатньо
Найкращі сита не принесуть багато користі в довгостроковій перспективі, якщо їх не встановити та обслуговувати належним чином. Почніть з правильного встановлення, а потім контролюйте, щоб забезпечити якомога довший термін служби. Виробники часто пропонують посібники зі встановлення, яких слід уважно дотримуватися. Хоча особливості залежать від типу сита, пропонуємо вам деякі загальні поради, які стосуються більшості з них:
1. Перевірте стан усіх компонентів, які контактують з ситом, і замініть їх, якщо необхідно. Переконайтеся, що панель має правильний розмір і орієнтацію перед установкою та очистіть від налипання матеріалу для міцного прилягання. Також переконайтеся, що всі опорні планки торкаються сита, а натяг відповідає рекомендаціям виробника. Занадто слабке натягнення не забезпечить оптимальної пропускної здатності та може призвести до ранньої поломки та потенційного збільшення проблем із забиванням.
2. Профілактичне обслуговування також є ключовим. Перевіряйте сита принаймні щотижня, щоб переконатися, що натяг досі правильний і що немає незвичайних ознак зносу. Також подивіться на оточуючі компоненти на наявність потенційних проблем, таких як корозія чи тріщини. Системи аналізу вібрації можуть бути корисним способом не лише для того щоб контролювати та точно налаштовувати працездатність вібраційного грохоту, але й виявляти невідповідності, які можуть призвести до проблем. Це може бути дисбаланс або надмірна вібрація, що може призвести до поломки грохота або прискореного зносу компонентів.
3. Семінари з обслуговування та встановлення сит з інформацією, наданою перевіреним виробником обладнання, можуть стати ще одним чудовим способом дізнатися, як ефективно підтримувати продуктивність грохота.
Підійдуть лише найкращі
Те, що вібраційний грохот є набагато більшим капіталовкладенням, ніж комплект сит, не означає, що міркування щодо покупки не повинні бути однаковими. Обидва компоненти істотно впливають на якість кінцевого продукту і ефективність роботи.
Вибір найкращого сита для грохоту включає в себе погляд на загальну картину. Хоча це не обов’язково, підприємство може пришвидшити процес прийняття рішення за допомогою досвідчених рекомендацій від OEM-виробника або продавця сит. Оскільки інфраструктура розвивається, потенціал для зменшення проблем із грохоченням, збільшення часу безвідмовної роботи та збільшення прибутку, що надходить через грохот, робить увесь процес вибору сит вартим уваги.
За матеріалами CANADIAN MINING MAGAZINE
Все буде Україна! 🇺🇦
Переможемо та відбудуємо країну разом! 🇺🇦