Actis

Україна м. Дніпро
вул. Ливарна, 4, оф. 502

Україна, м Київ
вул. Ломоносова, 73-з, оф. 403

Демонтаж та переробка будівельного сміття (Demolition 2022. Part 1/3)

Demolition 2022. Part 1/3
Внаслідок повномасштабної війни росії проти України сотні тисяч родин втратили дах над головою. Численні приватні домівки та багатоквартирні будинки, в яких жили українці непридатні виконувати свої функції. Питання відновлення житлового фонду в Україні, мабуть, вперше із закінченням другої світової війни постало так гостро.
Відновлення інфраструктурних об’єктів, мостів, шляхопроводів, будівництво нових житлових комплексів та комерційної нерухомості одна з першочергових задач нашої Держави у повоєнні часи.
Значні обсяги зруйнованого житла та промислових об’єктів передбачають переробку зруйнованих споруд та будівель безпосередньо на місці їх колишнього розташування або ж на тимчасових полігонах з використанням спеціальної техніки.
Вперше за останні роки окрема галузь переробної промисловості буде задіяна понад межами її можливих потужностей. Зважаючи на прагнення України до Євросоюзу, то й досвід переробки будівельних відходів доречно перейняти у наших європейських партнерів.
Європейський досвід для цього сектора бізнесу використовує термін “demolition” – знесення, руйнування, розбирання. Згідно з протоколом Європейської комісії “EU Construction and Demolition Wastes Management Protocol”, у 2020 р. обсяги переробки відходів Construction and Demolition (C&D) мають складати не менше 70% від загального об’єму для знесення.
Протокол включає декілька обов’язкових компонентів:
1. Проведення аудиту об’єкту та розробка плану поводження з відходами;
2. Виявлення та видалення небезпечних відходів;
3. Вибіркове знесення та розбирання;
4. Переробка на місці / накопичення для подальшої переробки;
5. Логістика різних типів матеріалів.
Зазначимо, що п.2. в Україні включатиме не лише обов’язкове видалення небезпечних або шкідливих речовин, але й проведення пошуку та знешкодження нерозірваних боєприпасів. Особливо в місцевостях, які перебували під значними обстрілами з боку ворога.
Фахівці зі знесення добре розуміють всі переваги часткової або повної переробки матеріалу безпосередньо на місці знесення. Це вигідно з декількох причин:
– Логістика. З транспортної складової виключаються ті об’єми матеріалів, які можуть бути перероблені безпосередньо на об’єкті, або саме там і використані;
– Відокремлений метал (розібрані металоконструкції, подрібнена будівельна арматура тощо) можуть одразу бути відправлені на переробку;
– Заповнювачі, які залишаються після подрібнення можуть бути розділені відповідно до їх цінності, фракцій та придатності до використання на даному об’єкті або поблизу об’єкта;
– Заощадження ресурсів (паливо, час, оплата праці, тощо).
Для успішного виконання даних робіт підрядник повинен мати різні типи обладнання:
– Автотранспорт (переважно 3-х або 4-х вісні самоскиди);
– Гусеничні екскаватори, які будуть виконувати роботи з навантаження та в якості носіїв навісного обладнання;
– Спеціалізоване навісне обладнання для первинного розбирання залізобетонних конструкцій: гідромолоти, крашери, гідравлічні ножиці, подрібнювачі, грейфери, магніти тощо;
– Обладнання для дроблення та сортування подрібненого матеріалу: мобільні щокові та роторні дробарки, мобільні грохоти.
Про обладнання щодо останніх двох пунктів ми розповімо вам у наступних наших постах, а також у нас на сайті

Якщо Вам знадобиться кваліфікована допомога у замовленні обладнання чи послуг з переробки, звертайтесь до нас за телефонами:
☎️+380 676 326 309 або
☎️+380 673 915 677
Все буде Україна! 🇺🇦
Переможемо та відбудуємо країну разом!